Překročí zlato do konce roku dva tisíce dolarů?

Pokud máte ve svém finančním portfoliu i investiční zlato, určitě máte radost, jak od ledna jeho cena roste, a možná uvažujete o jeho prodeji s patřičným ziskem. David Roche, špičkový finanční poradce a celosvětově uznávaný stratég z londýnské analytické společnosti Independent Strategy, se nechal slyšet, že prodej v aktuální době nedoporučuje. Naopak radí počkat nebo dokonce další zlato přikoupit.

Investiční zlato v současné době roste a nedávno překonalo šestileté maxim!

Na konci června překonalo hranici 1 400 dolarů za trojskou unci a řada investorů si tuto pomyslnou hranici stanovila jako limit pro prodej.

Ale David Roche si myslí, že zlato i nadále poroste a v rozhovoru pro server CNBC řekl: „Jsem si jist, že se během nejbližších měsíců finanční trhy zboří jako domeček z karet. Globální obchodní válka, do které jsou Spojené státy zapleteny, bude mít mnohem větší dopad, a důvěra v akciové tituly kvůli tomu bude výrazně klesat. To je situace, která opět zvedne důvěru ve zlato a jeho cena by se mohla do konce roku vyšplhat až k hranici 2 000 dolarů za trojskou unci.“

Tím jasně naznačil, že se aktuálně nevyplatí zlato prodávat. A je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

Spočítejte si jak může vypadat vaše investice do zlata.

Aktuální cena zlata

16. 10. 2019

$1507.0214.95%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

loading

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články