Prognózy vývoje hodnoty zlata jsou optimistické

Televizi Bloomberg se v rozhovoru vyjádřil Jeff Currie, globální vedoucí výzkumu komodit americké společnosti Goldman Sachs Group, k nákupu zlata centrálními bankami. Podle něj centrální banky zlato nakupují s cílem vyhnout se vlastnictví dolaru z důvodů geopolitických rizik a rizika obchodní války.

K tématu vytváření zlatých zásob centrálních bank se pro Bloomberg vyjádřil také Vladimir Miklashevsky, stratég společnosti Danske Bank v Helsinkách. Dle jeho slov konkrétně Rusko nahrazuje aktiva v americkém dolaru za zlato a na těchto transakcích vydělalo nemalé peníze.

Kvůli geopolitickým rizikům a obavám z obchodních válek jsou prognózy vývoje hodnoty zlata jsou optimistické

Respondenti ankety LBMA (London Bullion Market AssociationPrecious Metals Conference) se vyjádřili k očekávání ceny zlata velmi optimisticky. Dle ankety delegáti očekávají nárust až na 1650 dolarů za unci.

David Roche, prezident a globální stratég společnosti Independent Strategy, je ve své prognóze ještě optimističtější. V rozhovoru pro CNBC uvedl, že odhaduje růst ceny zlata o 30 procent – tedy až na 2 000 dolarů za unci.

Aktuální trend přesunu investic do drahých kovů je jasný. Jen za třetí kvartál roku 2019 vzrostla cena zlata o 4,8 % a od začátku tohoto roku si zlato připsalo téměř 15 %.

Aktuální cena zlata

11. 12. 2019

$1464.7512.5%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

loading

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články