Zlato posiluje, cenu zvedá obava dopadů koronaviru

28. 1. 2020

Úřady v Číně zvýšily počet obětí zákeřného koronaviru na více než 80 a počet nakažených dosahuje už téměř 3 000. Navíc se po celém světě objevují zprávy o nově hospitalizovaných osobách. Informační bublinu bohužel silně přikrmují bulvární média a to vše se odráží v určité nejistotě na finančních trzích.

Hlavní čínské trhy byly sice uzavřeny kvůli oslavám lunárního Nového roku, ale jüan oslabil vůči americkému dolaru o více než půl procenta. Ještě vyšší ztráty zaznamenal hlavní index japonských akcií Nikkei, když odepsal už více než 2 procenta.

První náznaky jsou znát i v Evropě, kde většina velkých trhů, jako je Německo Francie či Británie, klesly o více než procento. Bez vlivu není ani USA, protože indexy Dow Jones nebo Nasdaq oslabily o 1,2 %.

Obchodníci se v době nejistoty uchylují k nákupu tradičních uchovatelů hodnot, jakým jsou cenné kovy. Cena zlata jen za poslední týden zpevnila o více než 2 procenta a včera se vyšplhala na 1 586 dolarů za trojskou unci. Pokud by zprávy o koronaviru pokračovaly v delším horizontu, většina odborníků odhaduje růst zlata daleko přes hranici 1 600 dolarů za unci.

Máte zájem o jednorázovou investici do cenných kovů či pravidelné spoření? Obraťte se na naše poradce nebo nás kontaktujte na klientské lince KAPITOL Gold +420 910 902 737 v pracovních dnech od 8:00 do 16:00. Rádi se vám budeme věnovat.

Aktuální cena zlata

21. 2. 2020

$1620.756.03%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

loading

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články