Vzácnější než zlato? Investiční platina.

Cena platiny se pohybuje okolo svého desetiletého minima.
Ideální doba pro investici.

Kontaktujte nás

Vývoj cen platiny

Aktuální data k 29. 1. 2020

$987.841.15%YTD
loading

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Je na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a rozšířit své portfolio o platinu.

PLATINA JE INVESTIČNÍM I PRŮMYSLOVÝM KOVEM S BOHATÝM VYUŽITÍM

Pro své vlastnosti je nenahraditelná zejména v automobilovém průmyslu. Každý palivový článek vozidel na vodíkový pohon obsahuje jednu unci platiny, platina má využití při výrobě elektromobilů i v katalyzátorech dieselových aut.

Historicky je platina chápána jako vzácnější než zlato a také se jí těží asi desetkrát méně, čemuž většinu času odpovídá i cena. Ta byla za posledních sto let jen výjimečně nižší než cena zlata. Takové období je i právě teď.

Jaké jsou další přínosy?

Vzácnost

Platina je až 20krát vzácnější kov než zlato.

Nenahraditelnost

Pro svou extrémní odolnost je nenahraditelná v průmyslu a poptávaná také v klenotnictví.

Vysoká poptávka

Zájem dlouhodobě převyšuje nabídku.

Nízká cena

Momentální nízká cena investiční platiny.

CHCETE INVESTOVAT?

Ozvěte se nám, pobavíme se spolu o tom, jak investovat do platiny.

Rizika spojená s nekorektním dodavatelem

Levné zlato

Dovolená v orientu, trhy plné blýskavého zlata a člověk snadno podlehne nízké ceně zlata. Zlato nejistého původu, např. z Blízkého východu, může být padělek nebo mít nízkou ryzost. Kapitol dává vždy záruku původu a originální zlatý slitek má možnost ověření technologií Veriscan.

Krach dodavatele

Zásadní rada zní - nekupujte zlato od dodavatelů, kteří nejsou pojištěni proti úpadku a ztrátě při zaslání. Zlato od Kapitolu je pojištěné vždy a vy tak máte jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Vysoký poplatek na malé slitky

Při nákupu menších slitků se může marže obchodníka vyšplhat až na 50 %. Pozor si na to dejte zejména u jednogramových slitků. Kapitol z tohoto důvodu nabízí zlaté slitky o minimální hmotnosti 5 g.

padělání

Zlaté slitky se dají navrtat a zlato v nich nahradit wolframovými tyčemi. Wolfram má stejnou hustotu jako zlato, takže při pouhém vážení se nic nepozná. Je třeba použít ultrazvuk, aby se na padělek přišlo.

Podezřele levné zlato

Dovolená v orientu, trhy plné blýskavého zlata a člověk snadno podlehne dojmu, že nízká cena zlata je v pořádku. Zlato nejistého původu dovezené například z Blízkého východu však může být padělek nebo mít nízkou ryzost. Těžko jej pak budete prodávat, a nemusí se vám to podařit vůbec. Zlato Kapitol má vždy záruku původu, protože jde o originální zlatý slitek s možností ověření technologií Veriscan.

Krach dodavatele

Zásadní rada zní - nekupujte zlato od dodavatelů, kteří nejsou pojištěni proti úpadku a ztrátě při zaslání. Zlato od Kapitolu je pojištěné vždy a vy tak máte jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Vysoký poplatek na malé slitky

Při nákupu menších slitků se může marže obchodníka vyšplhat až na 50 %. Pozor si na to dejte zejména u jednogramových slitků. Kapitol z tohoto důvodu nabízí zlaté slitky o minimální hmotnosti 5 g.

padělání

Věděli jste, že zlaté slitky se dají navrtat a zlato v nich nahradit wolframovými tyčemi? Wolfram má stejnou hustotu jako zlato, takže při pouhém vážení nic nepoznáte a k odhalení padělku je třeba použít ultrazvuk.

Ze světa cenných kovů

Všechny články