Co potřebujete vědět, když chcete investovat do stříbra

Kontaktujte nás

Vývoj cen stříbra

Aktuální data k 29. 1. 2020

$17.48
loading

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Je na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a rozšířit své portfolio o stříbro.

INVESTIČNÍ STŘÍBRO - TO NEJSOU JEN MINCE

Investiční stříbro, ať už jde o mince, slitky nebo cihly, je po zlatu druhým nejoblíbenějším investičním kovem. Nejčastěji se prodávají slitky a cihličky o váze od 5 g do 1000 g, případně stříbrné mince s hmotností 31,1 gramu (jedna trojská unce).

Stříbro je vzácným kovem a hojně se využívá ve šperkařství, v chemii, lékařství, průmyslu i ve zbrojařství. Na rozdíl od zlata nenajdete stříbro v rezervách centrálních bank a dlouhodobý nedostatek tak ještě zvyšuje jeho hodnotu.

Jaké jsou další přínosy?

Vyjímečnost

Výjimečné fyzikální vlastnosti předurčují stříbro k širokému využití v průmyslu.

Mince a šperky

Ze stříbra se vyrábějí oblíbené investiční mince a šperky, což zvyšuje jeho atraktivitu.

Zásoby se tenčí

Zásoby stříbra jsou omezené, produkce stříbrných dolů klesá a recyklace je náročná.

reálná hodnota

Vůči zlatu je hodnota stříbra dlouhodobě podhodnocena.

CHCETE INVESTOVAT?

Ozvěte se nám, pobavíme se spolu o tom, jak investovat do stříbra.

Rizika spojená s nekorektním dodavatelem

Levné zlato

Dovolená v orientu, trhy plné blýskavého zlata a člověk snadno podlehne nízké ceně zlata. Zlato nejistého původu, např. z Blízkého východu, může být padělek nebo mít nízkou ryzost. Kapitol dává vždy záruku původu a originální zlatý slitek má možnost ověření technologií Veriscan.

Krach dodavatele

Zásadní rada zní - nekupujte zlato od dodavatelů, kteří nejsou pojištěni proti úpadku a ztrátě při zaslání. Zlato od Kapitolu je pojištěné vždy a vy tak máte jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Vysoký poplatek na malé slitky

Při nákupu menších slitků se může marže obchodníka vyšplhat až na 50 %. Pozor si na to dejte zejména u jednogramových slitků. Kapitol z tohoto důvodu nabízí zlaté slitky o minimální hmotnosti 5 g.

padělání

Zlaté slitky se dají navrtat a zlato v nich nahradit wolframovými tyčemi. Wolfram má stejnou hustotu jako zlato, takže při pouhém vážení se nic nepozná. Je třeba použít ultrazvuk, aby se na padělek přišlo.

Podezřele levné zlato

Dovolená v orientu, trhy plné blýskavého zlata a člověk snadno podlehne dojmu, že nízká cena zlata je v pořádku. Zlato nejistého původu dovezené například z Blízkého východu však může být padělek nebo mít nízkou ryzost. Těžko jej pak budete prodávat, a nemusí se vám to podařit vůbec. Zlato Kapitol má vždy záruku původu, protože jde o originální zlatý slitek s možností ověření technologií Veriscan.

Krach dodavatele

Zásadní rada zní - nekupujte zlato od dodavatelů, kteří nejsou pojištěni proti úpadku a ztrátě při zaslání. Zlato od Kapitolu je pojištěné vždy a vy tak máte jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Vysoký poplatek na malé slitky

Při nákupu menších slitků se může marže obchodníka vyšplhat až na 50 %. Pozor si na to dejte zejména u jednogramových slitků. Kapitol z tohoto důvodu nabízí zlaté slitky o minimální hmotnosti 5 g.

padělání

Věděli jste, že zlaté slitky se dají navrtat a zlato v nich nahradit wolframovými tyčemi? Wolfram má stejnou hustotu jako zlato, takže při pouhém vážení nic nepoznáte a k odhalení padělku je třeba použít ultrazvuk.

Ze světa cenných kovů

Všechny články