Zlato roste, po šesti letech prolomilo hranici 1 500 dolarů za unci

9. 8. 2019

Obchodní napětí, které roste mezi dvěma světovými supervelmocemi, žene cenu zlata nahoru. Ve středu 7. srpna 2019 se zlato poprvé po šesti letech obchodovalo za více než 1 500 amerických dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramů).

Zlato významně roste již od začátku roku, kdy se jeho cena pohybovala na hranici 1 300 dolarů. Navíc David Roche, špičkový finanční poradce a celosvětově uznávaný stratég z londýnské analytické společnosti Independent Strategy, v rozhovoru pro televizi CNBC prozradil, že prodej v aktuální době nedoporučuje. Naopak radí další zlato přikoupit, protože očekává dlouhodobý růst.

Cenu zlata tlačí nahoru eskalace obchodní války mezi Čínou a USA.

Americký prezident Donald Trump ve svém prohlášení sdělil, že od září hodlá uvalit další cla na čínské zboží. I když úředníci Trumpovi administrativy chtějí eskalaci sporu utlumit a hledají řešení, analytici banky Goldman Sachs oponovali tím, že urovnání celého sporu před volbami nového amerického prezidenta neočekávají. A volby mají být až na konci příštího roku.

Trhy na spor reagují tím, že se zvedá poptávka po zlatu, které je vnímáno v době nejistoty jako bezpečná investice. Investoři při obavách z obchodní války dávají přednost komoditám a investičním drahým kovům před akciemi. Díky tomu roste například i cena stříbra, jehož cena po roce opět překonala 17 dolarů za troyskou unci.

Aktuální cena zlata

28. 3. 2020

$1620.055.99%YTD

Je jen na vás, zda chcete blížící se situace využít ve svůj prospěch a případně své portfolio o další zlato rozšířit.

loading

Zlato a vývoj jeho ceny za posledních 20 let

Ceny jsou v Amerických dolarech za trojskou unci.

Ze světa cenných kovů

Všechny články